Vyberateľné siete: typ C s jednoduchou inštaláciou
Pre okná bez odkvapnice sú ideálne siete typu C. Ich pevný hliníkový rám možno vzhľadovo prispôsobiť oknám - môže byť v imitácii dreva, potiahnutý renolitovou fóliou alebo v akejkoľvek farbe RAL. Inštalácia prebieha pomocou otočných klipov a nevyžaduje vŕtanie ani iné zásahy do rámu okna.
Staršie typy okien môžete vybaviť sietí typu E s navŕtaním do okenného rámu.
Rolovacia sieť proti hmyzu: vyberte si horizontálne alebo vertikálne rolovanie
Zabaliť sieť proti hmyzu ako roletu podľa aktuálnej potreby? To vám ponúkne rolovacia sieť typu F10 alebo G10. Líšia sa osou rolovania: typ F10 môžete vyrolovať a zastaviť v ľubovoľnej horizontálnej polohe, typ G10 vertikálne. Oba typy možno umiestniť na ostenie alebo priamo do rámu okna - v takom prípade budú potrebné drobné zásahy do rámu a dôjde k miernemu zmenšeniu svetlosti okna.
Nebezpečný lietajúci hmyz v Česku:
- muchy môžu spôsobiť zažívacie ťažkosti alebo aj žltačku typu A
- včelie a osie bodnutie bolí a u alergických jedincov môže byť veľmi nebezpečné
- komáre znepríjemňujú pokojný spánok, ale môžu prenášať aj niektoré choroby, napríklad valtickú horúčku
- muchničky, bzikavky a ďalší bodavý hmyz prenáša napríklad Lymskú borreliózu
Plisované siete: vhodné na časté prechádzanie i pre širšie priestory
Medzi výhody plisovaných sietí patrí štedrá maximálna šírka - v závislosti od typu od 2,5 do 5 metrov, čo umožňuje proti hmyzu ohradiť aj steny verandy alebo široký vstup na terasu. Plisovaná sieťovina je odolná proti dažďu, vetru aj UV žiareniu, plisé siete sa ľahko inštalujú aj demontujú. Ak namiesto zhrňovacích plisovaných sietí preferujete klasickú dvernú sieť, samozatvárací typ H1 možno vďaka bohatému farebnému vzorkovníku zladiť s akýmkoľvek dreveným alebo plastovým rámom. Môžete tak záhradu na jar a v lete využívať bez obáv z nasťahovania húfov hmyzu.